top of page

Podpůrné a svépomocné skupiny

Z našich zkušeností vyplývá, že svépomoc může do určité míry  pomoci zaplnit chybějící profesionální kapacity v oblasti duševního zdraví.

Je léčivé a úlevné nedusit své pocity v sobě a sdílet je s lidmi, kteří prožívají podobné situace jako vy. Zjistíte, že v tom nejste sami, možná najdete inspiraci jak se zachovat a díky povídání ve skupině mnohdy dokážeme své problémy lépe uchopit a pojmenovat. A jak se říká - pojmenování je půlka řešení.

 

Máte téma?

Nabízíme podporu a prostor pro vznik dalších skupin! 

Lze uspořádat i sérii několika uzavřených setkání nad tématy, které řešíte (např. rozvod, přijetí, práce, výchova...)

AdobeStock_170970711.jpeg
"Setkávání se s ostatními lidmi a poslouchání jejich příběhů je to nejsilnější a nejcennější, co jsem během svého zotavování zažil."

Aktuálně můžete navštívit

misty-early-summer-morning-germany.jpg
FB_IMG_1692812373484.jpg

Cesty Zotavení

Podpůrná skupina pro ty, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním, nebo zažívají různé duševní stavy - deprese, úzkosti, neobvyklé vjemy atp.

Na skupině sdílíme své zážitky a zkušenosti, bavíme se o věcech, které jsou pro nás teď aktuální, hledáme cesty ke smysluplnému plnohodnotnému životu a integraci svých neobvyklých zážitků. 

Můžete zde načerpat inspiraci, nebo naopak inspirovat ostatní a lze přijít a jen tak poslouchat.

Skupinu facilitují peer konzultanti - lidé s vlastní zkušeností s duševním onemocněním. 

Skupina je každých 14 dní.

309058298_412744667675590_5553904184679669228_n.jpg

Slyšení hlasů

Svépomocné skupiny „Slyšení hlasů“ jsou bezpečným místem ke sdílení neobvyklých zkušeností jako jsou slyšení hlasů, vize, neobvyklé myšlenky aj. Jedná se o místo, kde si lidé naslouchají a vzájemně si poskytují pomoc a podporu. Skupiny nabízejí lidem příležitost integrovat svou zkušenost  a znovu nabrat sílu k plnohodnotnému naplňujícímu životu.

Skupiny slyšení hlasů jsou založeny na principu svépomoci, vzájemného respektu, empatie a rovnosti. Nejedná se o léčbu ani terapii, přesto má účast ve skupinách prospěšný vliv.

Skupina je součástí české odnože celosvětového hnutí Hearing Voices.

309058298_412744667675590_5553904184679669228_n.jpg
Skupinová terapie

Podpůrná skupina pro rodiny

Je sebezkušenostní skupina pro rodiny a blízké osob se zkušeností s duševním onemocněním a neobvyklými psychickými stavy. Pokud chcete lépe pochopit, jaké náročné psychické změny prožívají Vaši nejbližší, nevíte občas jak dál, chcete se dozvědět cenné zkušenosti a případně se inspirovat od lidi s podobnými zkušenostmi, tak je skupina stvořená přímo pro Vás. Kromě sdílených zkušeností se potkáte i s řadou odborníků a v neposlední řadě Vám můžeme nabídnout systematické řešení Vaší situace

AdobeStock_120766655.jpeg

Závislosti

Svépomocná skupina pro ty, kteří mají zkušenost se závislostmi. Aktuální termín naleznete vždy v rozvrhu a její obsah vzniká z toho, kdo co přinese. 

 

Podmínkou účasti je včasný příchod a nepožití žádných návykových látek před schůzkou.

AdobeStock_120766655.jpeg
Nebe
Nebe

Život z víry

Otevřená skupina scházející se jednou měsíčně. Posláním skupiny je vzájemná podpora v oblasti naší spirituality, která je rozmanitá, jako je rozmanitost každého z nás. Hledáme společně naše poslání, smysl života a vyšší principy z pohledu našich zkušeností. Můžete se těšit na poslech písniček, úryvky z duchovní literatury, případně záznam nějakého kázání.

Skupina je vzhledem k účastníkům prozatím křesťansky laděna, ale vítán je kdokoliv, koho zajímají věci, co nás přesahují.

Pro rozpis skupin navštivte

bottom of page