top of page

O nás

Věříme, že kapka sounáležitosti a naděje,
otevře  nekonečno možností.

Recovery klub je otevřeným komunitním centrem.

Naše zastřešující téma je duševní zdraví, ale přijít můžete i pokud vás toto téma vůbec nezajímá, ale zaujalo vás něco v programu, chcete poznat nové lidi, nebo jste jen tak zvědaví.

Aktivity v Recovery klubu jsou díky podpoře EU, MAS Šipka a FOKUSu Vysočina finančně dostupné  úplně všem.

Otevíráme ve společnosti téma duševního zdraví protože,...

...cítit se mizerně, nebo mít duševní problémy není ostuda.

... řešit svoje problémy není ostuda.

...říct si o pomoc a svěřit se není ostuda.

Naopak. Přestat dělat, že problémy neexistují a rozhodnout se je aktivně řešit vyžaduje velkou dávku odvahy, pokory a sebereflexe.

Recovery klub je místem, kde naleznete podporu a prostor, ať už přicházíte z čímkoliv.

Náš příběh

Myšlenka vzniku Recovery klubu v Pelhřimově poprvé zazněla už někdy v roce 2018.

Klub byl nápadem lidí spolupracujících s FOKUSem Vysočina a měl být místem pro vzájemnou podporu, přátelství a spolupráci. Místem, které pomůže se zotavováním a nalézáním smysluplných životních rolí. 

A následně veškeré společné aktivity přerušil covid.

 

A po něm se stali dvě zásadní věci.

Jedna dobrá - za podpory Místní akční skupiny Šipka se FOKUSu Vysočina v roce 2023 podařilo získat z EU finance na provoz klubu.

Druhá špatná - média začala být plná zpráv o tom, jak se zhoršil psychický stav obyvatel. Všude jsme četli o tom, jak lidé trpí úzkostmi a depresemi, jsou ohroženi existenčními starostmi a odborné pomoci je nedostatek. Rodinné i přátelské vazby v době covidové utrpěly znatelné újmy, takže mnoho lidí zůstalo a nadále zůstává se svými starostmi samo.

PROTO JSME SE ROZHODLI OTEVŘÍT KLUB VŠEM.

Všem, kteří nechtějí být sami, mají chuť se zapojit, dozvědět se něco o duševním zdraví a psychohygieně, a nebo je duševní zdraví vůbec nezajímá a chtějí najít nové přátelé, učit se nové věci, nebo si prostě jen tak hrát.

 

V klubu se může dít všechno, co podporuje duševní pohodu - takže vlastně všechno!

Recovery klub je tu pro všechny, kteří mají chuť přijít!

Náš prostor

JIŽ BRZY...FOTOGALERIE JE NA CESTĚ....

Co je recovery?

Koncept recovery pochází z oblasti duševního zdraví. Recovery znamená zotavení.  Přístup zotavení věří, že pokud jsme nějakým způsobem onemocněli, není řešení snažit se vrátit do stejné situace, ve které jsme byli před propuknutím nemoci, protože tato situace nás dosti pravděpodobně do nemoci dovedla. Pro úspěšné zotavení, je tedy třeba přehodnotit svůj život, vztahy, strategie a najít nová řešení a smysluplnější životní role. Je v pořádku hledat v těžkých situacích pomoc u rodiny, přátel, nebo odborníků, ale cesta zotavení zároveň vybízí k převzetí zodpovědnost za svůj život, za svá rozhodnutí i za způsoby léčby.

Lidé v Recovery

S kým se u nás můžete potkat

Financováno:

EU-SPOLUFINANCOVÁNO Barevné RGB.jpg
FokusVysocina_logo_COLOR.jpg
logo-fb2.jpg

Za podporu a dary děkujeme:

Ikea_logo_PNG1.png
kerous-logo-1.png
bottom of page