top of page

pá 11. 10.

|

Pelhřimov

Trauma a tělo - přednáška

Úvodní přednáška víkendu, kde se dozvíte o zákonitostech naší nervové soustavy, které jsou tu s námi od dob lovu mamutů, a na pozadí dodnes významně ovlivňují náš život. Probereme teoretická východiska techniky TRE® a nastíníme, jak můžete s přirozenou moudrostí těla zacházet sobě ku prospěchu.

Trauma a tělo - přednáška
Trauma a tělo - přednáška

Čas a místo

11. 10. 2024 18:00 – 20:00

Pelhřimov, Pražská 1947, 393 01 Pelhřimov, Česko

Hosté

O události

Život v moderním světě se často jeví jako složitá překážková dráha, lemovaná stresem, vyčerpáním a chronickými potížemi. Náročné zkušenosti vyvolávají reakce, které mohou být bouřlivé navenek i uvnitř a mají obrovský vliv na naše prožívání, chování, tělo i mozek. Stresová reakce snižuje naši schopnost rozumně uvažovat, protože nervový systém se bez našeho vědomí automaticky přepíná do režimu zvířecích instinktů.

Znáte ten děsivý okamžik, kdy se pomyslné ucho utrhne a během sekundy se z nás stane zuřivý netvor nebo zkamenělá oběť bájné Medúzy?

Není to „naše chyba“, ale funkční mechanismus přežití. Otisk nezpracovaných emocí a nedokončených reakcí ze starých ran, která nazýváme traumatem. Toto otištěné trauma (o kterém často ani nevíme) ovlivňuje nejen naše tělesné a duševní reakce, ale i způsob myšlení, nebo formování vzpomínek.

Chceme-li vyhnat tohoto nezvaného hosta a obnovit svůj klid a rovnováhu, je podle nejmodernějších poznatků neurovědy důležité – a bohužel často hluboce podceňované - obnovit kontaktu se svým tělem, svým „já“. Porozumíme-li jazyku a moudrosti svého těla, tajemství mozku a nervového systému, naše tělo se stane domovem, kde se nám bude dobře a rádo žít. S laskavostí a soucitem k sobě i k druhým.

Co nás čeká?

  • Povíme si, jaký je rozdíl mezi stresem a traumatem a vysvětlíme si, co se odehrává v těle, zatímco brečíte v koutě, nebo koušete do volantu, abyste nezabil manželku.
  • Dozvíte se, proč je mozek schodištěm k naší duši.
  • Podíváme se na zoubek větě: „Měl jsem hezké dětství, ale nic si z něj nepamatuji.“
  • Prozkoumáme anatomii emocí a to, jak se naše prožívání-někdy zcela viditelně - propisuje do našeho tělesného vzezření.

A hlavně nastíníme, jak pracovat s duší i tělem, abychom vyhnali všechny nežádoucí strašáky minulosti a žili plnohodnotný šťastný život v souladu se sebou sama.

„Trauma je součástí života, ale nemusí to být doživotní trest.“ Peter Levine

Díky lektorce Petře Matějíčkové, EU, FOKUsu Vysočina a MAS Šipka je VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ !

Účast na přednášce NENÍ PODMÍNKOU, účasti na workshopu, nebo individuální terapii, které proběhnou v sobotu a v neděli!

Sdílet událost

bottom of page