top of page

út 09. 7.

|

Pelhřimov

Slyšení hlasů

Skupiny „Slyšení hlasů“ jsou bezpečným místem ke sdílení neobvyklých zkušeností jako je slyšení hlasů, vize, neobvyklé myšlenky atp. Nabízejí lidem příležitost integrovat svou zkušenost a znovu nabrat sílu k plnohodnotnému naplňujícímu životu. Účastnit se lze nepravidelně dle potřeby a zdarma.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Slyšení hlasů
Slyšení hlasů

Čas a místo

Další termíny 2

09. 7. 2024 16:00 – 17:30

Pelhřimov, Pražská 1947, 393 01 Pelhřimov, Česko

Hosté

O události

Podpůrná svépomocná skupina Slyšení hlasů v Pelhřimově je místem pro ty, kteří zažívají neobvyklé vjemy na úrovni jakéhokoli z našich smyslů. NEMUSÍ SE JEDNAT JEN O HLASY! 

Mohou to být neobvyklé vize, tělesné pocity, pocit, že na vás působí duchové a jiné věci zvenčí atp. Prostě jakékoli zážitky a vjemy, ve kterých si člověk připadá sám a většina ostatních je nevnímá.

Jedná se o místo, kde si lidé naslouchají a vzájemně si poskytují pomoc a podporu. 

  • To, že něco vidím/slyším/vnímám neznamená, že jsem blázen. 
  • Na neobvyklé zážitky je nahlíženo nestigmatizující a nepatologizující optikou, jako na něco, co je odvěkou součástí lidské společnosti a v různých dobách a kulturách bylo vnímáno různě a ne vždy negativně. 
  • Skupiny tak nabízejí lidem příležitost zpracovat a integrovat svou zkušenost způsobem, který je jim blízký.

Skupiny slyšení hlasů jsou založeny na principu svépomoci, vzájemného respektu, empatie a rovnosti. Nejedná se o léčbu ani terapii, přesto má účast ve skupinách prospěšný vliv. Jak moc se zapojíte a budete mluvit o svém příběhu je na vás, lze jen přijít a poslouchat, vše je dobrovolné a zdarma.

Setkání se každé 3 týdny.

Obdobné skupiny se schází po celém světě viz National Hearing Voices Network – For people who hear voices, see visions or have other unusual perceptions (hearing-voices.org).

Stránky v češtině: 

Slyším hlasy. Slyším hlasy v hlavě, čím to je? Kdo mi pomůže? (slysenihlasu.cz)

Spolek Slyšení hlasů | Spolek organizující skupiny pro lidi, kteří slyší hlasy a mají vize nebo jiné neobvyklé vjemy. (spolekslysenihlasu.cz)

Pokud byste se chtěli o hnutí Slyšení hlasů, ale i o samotných hlasech, chtěli dozvědět více, vřele doporučujeme knihu M.Rommeho a S.Escher: HLASY 

Sdílet událost

bottom of page