top of page

po 15. 1.

|

Pelhřimov

Promítání s besedou Z TEMNOTY DUŠE...SVĚTLO

Promítání dokumentu Viliama Poltikoviče o fenoménu psychospirituální krize - přístupu, který pojímá duševní procesy, obvykle považované za duševní nemoc, jako očistné a léčivé procesy zraněné duše. Po filmu může následovat diskuze o dokumentu a všem, co vás k tématu zajímá.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Promítání s besedou Z TEMNOTY DUŠE...SVĚTLO
Promítání s besedou Z TEMNOTY DUŠE...SVĚTLO

Čas a místo

15. 1. 2024 16:00 – 18:00

Pelhřimov, Pražská 1947, 393 01 Pelhřimov, Česko

Hosté

O události

Víte, že ne každé "bláznění" musí být nutně nemoc?

Odhaduje se, že až čtvrtina osob hospitalizovaných s různými diagnózami (nejčastěji schizofrenie), může ve skutečnosti prožívat tzv. psychospirituální krizi (PSK) .

Nevěříte? Nikdy jste o ničem takovém neslyšeli? Anebo slyšeli a chcete slyšet víc, včetně osobních zkušeností a pohledů?

Přijďte se s námi podívat na dokument Viliama Poltikoviče, zaobírající se tématem PSK, ve kterém vystoupí přední odborníci na tento fenomén - včetně "otce" konceptu Stanislava Grofa, ale také lidé s vlastní zkušeností. Mezi nimi se objeví i Josef Formánek a jeho vystoupení v dokumentu může sloužit jako klíč k filmu Dvě slova jako klíč:-).

Bude-li zájem, může po promítání následovat beseda - o filmu, neobvyklých přístupech k duševním nemocem a vůbec o všem, co vás k tématu zajímá:-) Promítáním provází Marie a Jára z RC.

Sdílet událost

bottom of page