top of page

ne 13. 10.

|

Pelhřimov

INDIVIDUÁLNÍ TERAPIE S METODOU TRE®

Pokud jste zažili/zažíváte náročné události, máte těžká témata, o kterých potřebujete i hovořit, nebo se třeba jen neradi účastníte skupinových aktivit, v neděli je prostor pro sjednání individuálních sezení s terapeutkou Petrou Matějíčkovou. Rezervace času zde, cena 1500 Kč/90 minut.

INDIVIDUÁLNÍ TERAPIE S METODOU TRE®
INDIVIDUÁLNÍ TERAPIE S METODOU TRE®

Čas a místo

Další termíny 3

13. 10. 2024 13:00 – 14:30

Pelhřimov, Pražská 1947, 393 01 Pelhřimov, Česko

O události

Rezervací této události dostáváte indiviuální termín terapeutického sezení s TRE®.  

TRE®

Uvolňování napětí, stresu a traumatu pomocí přirozeného mechanismu nervového systému.

Jednoduchá technika, která bezpečným a kontrolovaným způsobem aktivuje přirozený třes našeho těla.

Univerzální a dostupná léčebná metoda pro každého. Způsob, jak se znovu spojit se sebou skrz moudrost těla.

 

Pomáhá vyřešit:

  • stres a podrážděnost
  • smutek, úzkost, napětí, paniku
  • problémy se spánkem
  • chronické bolesti
  • tělesné bloky
  • uložená traumata

TRE®

TRE® (Tension and Trauma Release Exercise) je efektivní metoda k uvolnění napětí, stresu a traumatu. Pomocí série jednoduchých cviků se bezpečně aktivuje přirozený reflex našeho těla. Mechanismus třesu nebo vibrací, pomáhá tělu uvolnit hluboké svalové vzorce, nahromaděný stres, úzkost, fyzické i psychické napětí, chronickou bolest způsobenou emocemi a trauma. Zklidňuje nervový systém. Tento mechanismus umožňuje tělu návrat do stavu klidu a uvolnění. Je to součást přirozených samoléčebných schopností našeho těla. Reflexní vibrace svalů, aktivovaná bezpečným a kontrolovaným způsobem, je ve většině případů příjemná a uklidňující. Pravidelná osobní praxe TRE® zvyšuje pocit klidu, pohody i odolnost vůči stresu. Zklidňují se mozkové vlny, centrální nervový systém, snižuje se hladina stresových hormonů a uvolňuje se svalové napětí.

Metoda TRE® je jemná cesta k uvolnění psychického i fyzického napětí, stresu a traumatu. Je přínosná pro každého. Její benefity oceníte, ať již zažíváte náročné zkušenosti nebo chcete-li prohloubit svou relaxaci. Uvolňuje přebytečné napětí ze svalů a zklidňuje nervový systém. Využívá naši instinktivní fyziologii, biologickou moudrost a genetickou paměť.

TRE® se úspěšně využívá i jako prevence vyhoření v pomáhajících profesích, nebo mezi pedagogy atp.

TRE® pro děti

Metoda TRE® je skvělou možností i pro děti. Je to funkční a velice efektivní cesta ke zklidnění, uvolnění napětí, úzkosti nebo agresivity. Díky neurogennímu třesu, nácviku všímavosti a seberegulace dochází ke zmírnění potíží, například se spánkem či trávením. Postupně se zklidňuje dítě, ale i rodinné vztahy a zlepšuje se adaptace dítěte mimo rodinu. Technika TRE® je vhodná pro děti od 5 let. Doba, po kterou se dítě věnuje nácviku a praktikování, je kratší než u dospělých. Seznámení se s metodou, úměrně schopnostem a věku dítěte, trvá maximálně hodinu a následné setkání od 30 do 45 min. Hravou formou se dítě učí vnímat signály svého těla. Využíváme techniky mindfulness i muzikoterapie. Během celého procesu je přítomen rodič či opatrující osoba, aby se dítě cítilo v maximálním bezpečí. U starších dětí si o přítomnosti rodiče dítě rozhoduje samo. Podmínkou práce s dítětem je osobní zkušenost doprovázející osoby s metodou TRE®, protože je nutné poskytnout dítěti adekvátní asistenci při domácí praxi.

Více o lektorce i metodě najdete na www.zelenyzvon.cz

***********

Pokud se chcete dovědět více o propjení hlavy a těla, rozdílech mezi stresem a truamatem a jejich vlivem na naše tělo, nebo třeba něco o biologických mechanismech, které stojí za metodouTRE®, jste srdečně zváni i na přednáška TRAUMA A TĚLO, která se koná v pátek 11.10. od 18:00  a je díky lektorce Petře Matějíčkové a podpoře EU, FOKUSu Vysočina a MAS Šipka zdarma.

Sdílet událost

bottom of page