top of page

so 27. 1.

|

Pelhřimov

BUBNY+TANCE rezervace obou workshopů

Láká vás vyzkoušet bubny i tance? Chcete-li strávit s tradičními západoafrickými rytmy celý den, na tomto místě můžete zarezervovat oba vypsané workshopy naráz za zvýhodněnou cenu!

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
BUBNY+TANCE rezervace obou workshopů
BUBNY+TANCE rezervace obou workshopů

Čas a místo

27. 1. 2024 10:00 – 16:00

Pelhřimov, Pražská 1947, 393 01 Pelhřimov, Česko

Hosté

O události

10:00 – 12:00 hod. - Bunování na djembe a dunduny

Pod vedením zkušeného lektora Akassi Ansumany Badjie z Gambie. Budete mít možnost se seznámit s tradičním západoafrickým rytmem, jeho základní strukturou - basovou linkou (kenkeni, sangban, dundun a zvonce), doprovodnými rytmy na djembe a v případně zájmu se sólovými doprovody a frázemi spojenými s tanečními kroky. Konkrétní rytmus bude vybrán společně na začátku (Tiriba, Soko, Djansa, Kuku,Yankadi, Makru atd……).

Můžete si přinést vlastní djembe, nebo si ho půjčit na místě (cena 50,- Kč).

14:00 – 16:00 hod. Výrazový tanec

Tančit mohou ženy i muži napříč generacemi, tanec je sólový (netančí se ve dvojici) a předchozí zkušenosti nejsou nutné. Nejedná se o meditaci, ale o rychlý dynamický tanec nesený energií probouzenou a cirkulující pomocí hlasitého doprovodu tradičních rytmů. Za doprovodu živého bubnování se začátečníci pod vedením Akassi Ansumany Badjie seznámí se základními principy a pokročilejší si osvěží a vypilují své předchozí dovednosti, případně je rozšíří o další detaily.Základem lekce bude choreografie - kombinace základních pohybů a krokůzápadoafrického tance, zprostředkovaná africkými a evropskými lektory. Pohyby v africkém tanci jsou přirozené, „primitivně“ expresivní často zrcadlící běžný život a činnosti, pohyby zvířat nebo představující nadpřirozené bytosti. Tančit se bude na rytmus Tiriba.

V případě zájmu účastníků kurzů může po 17:00 proběhnout malý tanečně bubenický jam session, povídání o Africe, hudbě a tanci – bližší info podle aktuální situace přímo na workshopech.

CENA ZA CELÝ DEN: při platbě do 15. 1. 2024 stojí oba workshopy 700,- Kč, později 800,-Kč. (+50 Kč chcete-li si zapůjčit djembe).

Sdílet událost

bottom of page